Open P.tesi-Cuma 09:00-20:00
Email info@muratolmez.com Telefon +90 532 507 34 42

Google arama sonuçlarını daha hızlı alma

Arama sonuçlarını daha hızlı alma

Google’da arama başlattığınızda, arama tahminleriyle hızlı bir biçimde bilgi alabilirsiniz. Arama tahminleri, aramakta olduğunuz bilgi ve diğer kullanıcıların önceden yaptığı aramalarla alakalı olası arama terimleridir.
Trend olan aramaları kapatma

Trend olan aramaları görmek istemiyorsanız ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Not: Arama tahminlerini kapatamazsınız. Arama tahminleri, aradığınız bilgileri daha hızlı ve kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olmak amacıyla Google Arama’da yerleşik olarak bulunur. İstediğiniz zaman arama tahminlerinden bir öneriyi tıklamamayı tercih edebilirsiniz.
Android iPhone ve iPad

Google uygulamasını Google Arama açın. Sağ altta Diğer Diğer ve sonra Ayarlar ve sonra Genel’e dokunun. Trend olan aramalarla otomatik tamamla ayarını kapatın.

Otomatik tamamlama nasıl çalışır?

Google, popülerlik veya benzerlik gibi faktörlere dayanan arama tahminleri yapar. Bir tahmini seçtiğinizde, seçtiğiniz terimi kullanarak arama yaparsınız.

Arama tahminlerinin kaynakları:

Yazdığınız arama terimleri. Geçmişte yaptığınız alakalı aramalar. Bunun için Google Hesabınızda oturum açmış, Web ve Uygulama Etkinliği’ni etkinleştirmiş olmanız gerekir. Trend olan aramalar da dahil olmak üzere diğer kullanıcıların aradığı şeyler. Trend olan aramalar, bulunduğunuz bölgede, gün içinde değişen ve arama geçmişinizle alakalı olmayan popüler konulardır. Geçerli trend olan aramaları almak için Google Trendler’e gidin.

Arama tahminleri, yaptığınız aramanın yanıtı değildir. Arama terimlerinizle ilgili olarak başkalarının veya Google’ın düşüncelerini ifade eden beyanlar da değildir.

Arama tahminleri oluşturma
Arama tahminlerini görmeme nedeniniz
Tahminleri bildirme

Uygunsuz tahminleri önlemek için elimizden geleni yapsak da her zaman doğru sonucu elde etmek mümkün olmuyor. Bir tahminin Otomatik tamamlama politikalarının birini ihlal ettiğini düşünürseniz bunu bildirebilirsiniz:

Arama çubuğunda, tahminin altında Uygunsuz tahminleri bildirin’i tıklayın. Geri bildiriminizi sağlayın, ardından Gönder’i tıklayın.

Geri bildiriminizi analiz ederiz, ancak bildirilen tahminleri otomatik olarak kaldırmayız. Tahminle ilgili yasal bir sorunum var

Yasalara aykırı olduğunu düşündüğünüz bir içeriğin kaldırılmasını talep etmek için bu formu doldurun.

Ara