Open P.tesi-Cuma 09:00-20:00
Email info@muratolmez.com Telefon +90 532 507 34 42

E-Mail Server Ayarı

E-mail Serverlerimiz

Kullandığımız E-mail serverleri:

Windows NT Server’de: iMail

Unix Server’de: SendMail ve iMail

E-mail ( e-posta ) nedir ?

E-mail adresi veya aliasları başkalarına mesaj göndermek için kullandığımız adreslerdir.

Örnek : info@muratolmez.com , destek@muratolmez.com

Email adresinize bağlı iki önemli adres vardır.
• Nobody (alias) – Sizin domain adresinize gelen ve henüz ayarı yapılmamış herhangi bir emaili root adresinize iletir (forwards). Örnek: eğer birisi sizin email adresinizi yanlış yazarsa bu email kaybolmaz, sizin Nobody (alias) da belirlediğiniz adrese (genelde webmaster adresine) forward edilir. Örnek: xyz@muratolmez.com adresine gönderilen email eğer gerçekte böyle bir adresli kullanıcı yoksa, Nobody mail kutusuna ve oradan da Root adresine iletilir.
• Root (user) – Bu adrese gelen emailler webmaster adresine yönlendirilir. Bu adresi mail kontrol panelinden silmeyiniz. Yoksa yanlış adres yazılarak gerçekte firmanız gelen email size ulaşmaz.
POP3 ve Forwarding arasındaki fark nedir ?
• POP3 emaili serverde saklanan emaillerdir. Siz bilgisayarnızdaki email programını ayarlayarak emaillerinizi bizim serverlerimizden okuyabilirsiniz. Emaillerinizi okumak için kullanabileceğiniz programlar Microsoft Outlook, Netscape, Eudora vs. olabilir. Bu programlar ile email ayarlarını nasıl yapacağınız konusunda detaylı bilgi için burayı tıklayınız.
• FORWARDING işlemi size gelen emailleri başka bir email adresine yönlendirmek için kullanılır.
AutoResponder nedir ve nasıl ayarlanır ?

Size gelen emaillere otomatik olarak hemen cevap verebilirsiniz. Örneğin ” Seyahatteyim, …..tarihinde döneceğim” şeklinde bir otomatik cevap hazırlayabilirsiniz. Size email gönderen otomatik olarak bu cevabı alacaktır.

Ara